Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie

Msze Święte

  • w niedzielę: 6:30, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00
    (Lipiec i Sierpień: 6:30, 8:30, 10:00, 11:30, 20:00)
  • w święta zniesione: 6:30, 8:30, 16:30, 18:00
  • w tygodniu: 6:30, 7:00, 18:00
    (Adwent: 6:30, 18:00; Lipiec i Sierpień: 6:30, 18:00)

więcej informacji…

Pielgrzymka

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

WŁOCHY

 

Termin: 11 – 20.10.2024

Cena: 480EUR+1950PLN(+100EUR wstępy)

 

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

11.10.2024 Dzień 1: Wyjazd w godzinach porannych, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch, kolacja, nocleg w okolicy Padwy.

12.10.2024 Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Padwy, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, przejazd do Wenecji m.in. Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Rialto. Przejazd w okolice Rimini, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

13.10.2024 Dzień 3: Śniadanie, przejazd Loreto nawiedzenie sanktuarium Świętego Domku, cmentarz żołnierzy polskich poległych w czasie II Wojny Światowej, przejazd do Lanciano, miejsce cudu Eucharystycznego, przejazd do hotelu. zakwaterowanie, kolacja i nocleg w San Giovani Rotondo.

14.10.2024 Dzień 4: Śniadanie, przejazd do San Giovanni Rotondo – sanktuarium związanego z życiem i działalnością Ojca Pio. Nawiedzenie grobu Ojca Pio. Czas na modlitwę indywidualną. Przejazd do sanktuarium Świętego Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo. Kolacja i nocleg w okolicy Neapolu.

15.10.2024 Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Neapolu, Katedra - Duomo San Gennaro, kościół Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa z grobem Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo – autora modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij”, kościół San Paolo Maggiore (grób i relikwie św. Andrzeja z Avellino), Piazza Plebiscito, Galeria Umberto (z zewnątrz). Przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

16.10.2024 Dzień 6: Śniadanie, przejazd do Watykanu, [środa] 09:30 audiencja generalna na Placu św. Piotra, po audiencji Rzym barokowy m. in.: Plac Navona, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Rzym antyczny m.in.: Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, Bazylika św. Pawła za murami, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

17.10.2024 Dzień 7: Śniadanie, przejazd do Watykanu: [czwartek] 07:00 Msza św. przy grobie Jana Pawła II, następnie zwiedzanie: Bazylika św. Piotra, przejazd w okolice Asyżu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

18.10.2024 Dzień 8: Śniadanie, przejazd do Asyżu: zwiedzanie m.in.: bazylika św. Franciszka, kościół Matki Bożej Większej - gdzie pochowany jest bł. Carlo Acutis, kościół św. Klary, następnie przejazd do Casci – sanktuarium św. Rity, przejazd do hotelu w okolicy Perugi. Kolacja i nocleg.

19.10.2024 Dzień 9: Śniadanie, przejazd do Sieny: kościół św. Dominika, dom św. Katarzyny, Plac del Campo, Katedra, przejazd do San Gimignano – spacer po średniowiecznym Manhattanie, Przejazd do hotelu w okolicy Padwy, kolacja, nocleg.

20.10.2024 Dzień 10: Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski, powrót w godzinach późno wieczornych.

Informacje dodatkowe :

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W programie przewidziany jest czas na codzienną Mszę św.

Cena pielgrzymki obejmuje:

– przejazd klimatyzowanym autokarem (odbiór z parafii),

– 9 noclegów w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelach **/***,

– wyżywienie w postaci śniadań wzmocnionych (9) i obiadokolacji (9),

– wino i woda do kolacji,

– opieka pilota,

– ubezpieczenie KLiA, CP do kwoty 20.000 EUR,

– ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,

– składka na TFG, TFZ – 20PLN.

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

– biletów wstępu, przewodników miejscowych, biletów komunikacji miejskiej

Rzym, San Giovani Rotondo, system Tour guide – ok. 100 EUR.

 

Wpłaty:

 

– 500PLN przy zapisie,

– 100% miesiąc przed wyjazdem,

– 100EUR w dniu wyjazdu (bilety wstępu, przewodnicy miejscowi, opłaty

za wjazdy do miast, bilety komunikacji miejskiej Rzym, San Giovani

Rotondo, Wenecja, system Tour guide)

 

Kontakt i zapisy do wyczerpania miejsc:

Ks. Stanisław Cader, 34-325 Łodygowice ul. Nad Żylicą 2

Tel. 603-586-536(sms) stca@poczta.onet.pl

nr rachunku zł.: 53103000190109851804280751

Wpłata przy zapisie 500zł. na konto lub w zakrystii. Reszta do 30.08.2024.

Dowód osobisty ważny do 30.04.2025.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

-----------------------------------------------------------------------------

ALBANIA, CZARNOGÓRA, MACEDONIA – ŚLADEM ŚWIĘTEJ MATKI TERESY

SKOPJE – KANION MATKA – KOLOROWY MECZET – MONASTYR BIGORSKI – OCHRYD – JEZIORO OCHRYDZKIE – TIRANA –

SZKODER – KANION RZEKI MORAĆY – MONASTYR MORAĆA – KANION RZEKI TARY – PERAST – SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ

NA SKALE – KOTOR – BUDVA – SVETI STEFAN - VIRPAZAR – PARK PRZYRODY JEZIORA SZKODERSKIEGO – SVETI STEFAN –

 

KRUJE – MONASTYR ŚWIĘTEGO NAUMA – BITOLA

 

…Niesamowite krajobrazy, wysokie, majestatyczne góry, prastare monastyry, wspaniała przyroda, przepiękne jeziora zapierające dech w piersiach widoki i Morze Adriatyckie – tak możne określić naszą wyprawę. Odwiedzimy trzy państwa CZARNOGÓRĘ, ALBANIĘ i MACEDONIĘ. Ta pierwsza ma wiele określeń „SERCE BAŁKANÓW”, „SZWAJCARIA BAŁKAŃSKA”,

„MAŁA AUSTRALIA” jest oczywiście najładniejszą z republik byłej Jugosławii. Tutaj znajduje się jeden z najgłębszych kanionów w Europie – KANION RZEKI TARY, malowniczy KANION RZEKI MORAĆY. Zobaczymy urzekający PERAST, BOKE KOTORSKA z jej piękną wysepką i SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ NA SKALE, a także KOTOR i BUDVĘ. Zrelaksujemy się na rejsie po JEZIORZE SZKODERSKIM przy rakii, winie i innych szkoderskich specjałach. Odpoczniemy nad pięknym ADRIATYKIEM. Po drodze zobaczymy wspaniałe zabytki ALBANII – KRUJE, SZKODER, TIRANE. Gwoździem programu będzie wizyta w MACEDONII, gdzie odpoczniemy nad JEZIOREM OCHRYDZKIM, zobaczymy KLASZTOR SWIĘTEGO NAUMA, KOLOROWY MECZET i MONASTYR BIGORSKI. Zajrzymy do WĄWOZU MATKI a w SKOPJE poznamy historię życia Świętej naszych czasów – Matkę Teresę i przez jej wstawiennictwo zaniesiemy podziękowania, prośby i wszelkie intencje przed tron Boży. Wszystkich chętnych, którzy chcą oderwać się od codzienności, zasmakować bałkańskich różnorodności, modlić się w szczególnych miejscach, a co najważniejsze przeżyć prawdziwą ucztę duchową poznając dzieła Naszego Stwórcy, zapraszamy na naszą pielgrzymkę po nieznanych BAŁKANACH.

Termin wyjazdu: 10.06 – 20.06.2024

Program pielgrzymki

 

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na Lotnisku KATOWICE – PYŻOWICE około 9.50. odprawa i przelot do WARSZAWY. Lądowanie około 12.45, przesiadka i o 14.40 wylot do SKOPJE. Przylot do stolicy Macedonii około 16.45. Transfer do hotelu obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2.

Śniadanie. Przyjazd do KANIONU MATKA na rzece TRESKA – przepiękne miejsce z dziewiczą przyrodą, szmaragdowym kolorem wody i malowniczymi krajobrazami. Rejs łodziami po kanionie i zwiedzanie jaskini. Następnie przejazd do TETOVA, gdzie zobaczymy niesamowity, jedyny KOLOROWY MECZET. Potem udamy się do PARKU NARODOWEGO MAWROWO w Macedonii Północnej,  największego i jednego z najciekawszych w Macedonii Północnej. Teren parku to piękne wysokogórskie krajobrazy, kaniony, wodospady i jeziora. Po drodze liczne punkty widokowe, i wizyta w MONASTYRZE JOVANA BIGORSKIEGO, który położony jest na wzgórzu w sercu parku, otoczony wysokimi szczytami. W klasztorze znajduje się duża kolekcja świętych relikwii w tym Jana Chrzciciela i niesamowity ikonostas.

Największym skarbem jest ikona z 1020 roku Świętego Jana Chrzciciela cudownie ocalona z pożarów i zniszczeń. Ikona przedstawia świętego z trzema rękami. Wyznawcy prawosławia wierzą, że trzecia ręka to ręka błogosławiąca. Modlą się przy niej pragnący mieć dzieci, a pielgrzymują tutaj wyznawcy wielu religii. Przejazd do OCHRYDU Msza Święta, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku ALBANII. Po drodze będziemy mijać miasto o tureckiej nazwie ELBASAN, które położone jest nad rzeką Szkumbin, dzielącąAlbanię na część północną i południową. Wizyta w TIRANIE –stolicy młodego państwa. Spacer z przewodnikiem po stolicyrozpoczniemy od PLACU SKANDERBEGA – największego bohateranarodowego Albanii. W sercu współczesnej TIRANY znajduje sięnajstarszy zabytek stolicy XVIII-wieczny meczet ETHNEM BEYA. Ponadto zobaczymy PIRAMIDĘ – kiedyś mauzoleum EnveraHodży, Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz tzw BLOK – teren niedostępny dla zwykłych obywateli w czasie reżimu komunistycznego. Czas wolny. Następnie udamy się dostarożytnego miasta SZKODRA. Wizyta na Zamku Rozafa, gdzie według legendy zamurowano żywcem kobietę o imieniu Rosaphy – Szczęśliwa Róża. Ze wzgórza zamkowego roztacza się wspaniały widok na miasto i JEZIORO SZKODERSKIE. Spacer po centrum. Czas wolny. Msza Święta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.

 

Dzień 4.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do CZARNOGÓRY. Po drodze miniemy stolicę państwa – PODGORICE, która stanowi swoista bramę do największych krajobrazowych perełek „Bałkańskiej Szwajcarii”. Następnie wjedziemy do niesamowitego KANIONU RZEKI MORAĆY i zwiedzimy XIII wieczny MONASTYR MORAĆA ze wspaniałymi dobrze zachowanymi freskami i pięknym ikonostasem. Wspaniałe górskie widoki, górskie przełęcze, liczne tunele smiało wytyczoną drogą i rwąca rzeka MORAĆA zaprowadzą nas do kolejnego dzieła natury jakim jest KANION RZEKI TARY. Rzeka tworzy w tym miejscu przełom płynąc, wąską i głęboką doliną. Jest to najgłębszy w Europie i jeden z najgłębszych na świecie kanion, jego głębokość dochodzi do 1250 metrów. Jest też wyjątkowo malowniczy. Będziemy mieli okazje oglądać go z mostu, który łączy oddalone od siebie o prawie 400 m dwie ściany wąwozu i wznosi się swą pięciołukową konstrukcją na wysokość 150 m. Msza Święta. Wieczorem przyjazd do hotelu zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do malowniczego portu na ZATOCE KOTORSKIEJ – PERASTU. Jest to niesamowite miejsce otoczone wysokimi górami, przypomina wręcz norweski fiord – jedno z najpiękniejszych miejsc w Czarnogórze. Rejs statkiem po BOCE KOTORSKIEJ na wyspę do SANKTUARIUM MATKI BOZEJ NA SKALE. Zwiedzanie sanktuarium i muzeum o tematyce marynistycznej. Następnie przejazd do KOTORU - urokliwego miasta o śródziemnomorskim charakterze, wpisanego na Listę UNESCO. Spacer labiryntem uliczek Starego Miasta, z licznymi placami i świątyniami oraz ze wspaniale zachowanym systemem murów obronnych. Zwiedzanie romańskiej katedry św. Trypuna - najważniejszego romańskiego zabytku Czarnogóry. Czas wolny. Gwoździem programu tego dnia będzie imponująca wyprawa, widokową drogą, najpiękniejszą na Bałkanach, przypominającą norweską „Drogę Troli” na przełęcz do wioski NJEGUŚI. Po drodze niesamowite krajobrazy PARKU NARODOWEGO LOVĆEN i panoramy na „fiord” BOKI KOTORSKIEJ, krótki postój i poczęstunek. Degustacja lokalnego specjału, z którego słynie NJEGUŚI - znakomitej suszonej szynki z wiejskim chlebem. Po przerwie kolejna porcja widoków – udamy się do CETNIJE – pierwsza stolicy Czarnogóry położonej daleko od wybrzeża w górach. Msza Święta. Następnie czeka nas niezapomniany zjazd do pięknej BUDVY - zwiedzanie Starówki, czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6.

Śniadanie. Msza Święta. Do południa czas wolny, plażowanie. Po południu fakultatywny wyjazd dla chętnych, dodatkowo płatny do miejscowości VIRPAZAR nad JEZIORO SZKODERSKIE. Po drodze niesamowite widoki na Morze Adriatyckie, wysepkę SVETI STEFAN i Riwierę Czarnogórską. Następnie rejs statkiem po JEZIORZE SZKODERSKIM. Podczas rejsu możliwa kąpiel w jeziorze. Następnie pobyt w PARKU PRZYRODY JEZIORA SZKODERSKIEGO, wizyta w tawernie i obiad nad jeziorem grill, wino, rakija i plażowanie. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ALBANII, wizyta w mieście KRUJA. Zwiedzanie BIAŁEGO ZAMKU SKANDERBEGA, największego bohatera narodowego Albanii, wizyta na lokalnym bazarze, czas wolny. Następnie przejazd do MACEDONII do OCHRYDU Msza Święta, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 8.

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek nad najczystszym zbiornikiem w Europie - JEZIOREM OCHRYDZKIM. Po południu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie OCHRYDU - prastarego macedońskiego ośrodka położonego malowniczo nad jeziorem. Miasto jako jedyne w Macedonii Północnej jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po Starym Mieście, gdzie można zobaczyć przepiękne kamienice „grubiejące do góry, małą fabrykę papieru, starożytny rzymski teatr, twierdzę i przepiękne monastyry w tym jeden położony nad klifem nad jeziorem. Rejs łódkami po jeziorze i czas wolny. Wieczorem Msza Święta, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 9.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą drogą z przepięknymi widokami wzdłuż jeziora do MONASTYRU ŚW. NAUMA i zwiedzanie jednego z najważniejszych prawosławnych klasztorów w Macedonii Północnej, następnie rejs łódkami przez wywierzyska Czarnego Drinu i degustacja wina rakii, serów i lokalnych specjałów. Wszyscy chętni będą mogli podziwiać u lokalnych jubilerów unikalne perły z Jeziora Ochrydzkiego. Następnie przejazd przez PARK NARODOWY GALIĆICA do BITOLI. Galićca to pasmo górskie położone między dwoma największymi jeziorami Macedonii Ochrydzkim i Prespa, którego najwyższy szczyt Magaro wznosi się na wysokość 2254 metrów n.p.m. Są to malownicze góry, z których rozciąga się wspaniały krajobraz na oba jeziora. Następnie zwiedzanie BITOLI – dawnego greckiego miasta Heraclaea Lincaestis (fragmenty świątyń, mozaiki). Spacer z przewodnikiem rozpoczniemy główną ulicą, Szirok Sokak, przejdziemy do placu z pomnikiem Filipa II Macedońskiego z wieżą zegarową i meczetami z XVI wieku (Evi i Isak). Odwiedzimy również cerkiew św. Dimitrja z rzeźbionym w drewnie ikonostasem. Czas wolny, Msza Święta i przejazd do hotelu w SKOPJE, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 10.

Śniadanie. Poranny spacer po mieście SKOPJE: twierdza górująca nad miastem, dzielnica turecka, meczet Isy Beja, kompleks tureckich łaźni Kursumli An, stary bazar, gdzie można poczuć klimat dawnych Bałkanów, kamienny most, imponujący pomnik Filipa Macedońskiego, Główny Plac Miejski. Najważniejszym elementem zwiedzania miasta będzie wizyta w miejscu urodzenia Świętej Matki Teresy i tzw. Nowym Domu Muzeum gdzie zgromadzone są pamiątki z życia Świętej i przepiękna kaplica. Msza Święta, czas wolny. Transfer na lotnisko około godziny 11.00. Odprawa na lotnisku i wylot do Polski o godzinie 13.30. Lądowanie w WARSZAWIE około godziny 15.35, przesiadka i wylot do KATOWIC o godzinie 16.50. Przylot na lotnisko KATOWICE – PYŻOWICE godzina 17.40.

 

CENA: 6300 PLN/OS.

(przy 35 osobach pełnopłatnych)

 

CENA ZAWIERA:

- przelot PLL LOT na trasie KATOWICE – WARSZAWA – SKOPJE – WARSZAWA – KATOWICE w cenie:

1. Bagaż rejestrowany / os.: 1 szt., do 20 kg, do 158 cm (suma wymiarów dł. x szer. x wys.);

2. Bagaż podręczny / os.: 1 szt., do 7 kg, do 118 cm (55 x 40 x 23 cm).

- 9 noclegów w hotelach klasy turystycznej, standard lokalny*** na trasie wycieczki, 2-os. pokoje (możliwość

dostawki) z łazienką

- wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji zgodnie z programem

- opieka doświadczonego pilota

 

- przejazd komfortowym autokarem

- ubezpieczenie KL i NW

- codzienna msza święta

- opieka pilota przewodnika

- opieka duszpasterska – jedna osoba podróżująca gratis zakwaterowana w pokoju dwuosobowym

- rezerwacje wstępów

- wszystkie opłaty drogowe i parkingi

- 15 PLN/os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- 15 PLN/os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

CENA NIE ZAWIERA:

- napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo

- obowiązkowa opłata: lokalni przewodnicy, bilety do zwiedzanych obiektów ok. 190 EURO/os.

- obowiązkowa opłata: taksa klimatyczna ok. 20 EURO/os

- wycieczka fakultatywna dla nad Jezioro Szkoderskie z posiłkiem i degustacją około 50 EURO/os.

- audio guidy ok. 20 Euro/os. (musi zdecydować cała grupa)

UWAGI:

- kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

Kontakt i zapisy do wyczerpania miejsc:

Ks. Stanisław Cader, 34-325 Łodygowice ul. Nad Żylicą 2

Tel. 603-586-536(sms) stca@poczta.onet.pl

nr rachunku zł.: 53103000190109851804280751

Wpłata przy zapisie 2000zł. reszta do 30.04.2024, euro przewodnikowi.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!