Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie

Msze Święte

 • w niedzielę: 6:30, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00
  (Lipiec i Sierpień: 6:30, 8:30, 10:00, 11:30, 20:00)
 • w święta zniesione: 6:30, 8:30, 16:30, 18:00
 • w tygodniu: 6:30, 7:00, 18:00
  (Adwent: 6:30, 18:00; Lipiec i Sierpień: 6:30, 18:00)

więcej informacji…

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia z 22 października 2017

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały.
 2. 2. Ks. Łukasz Kobielus napisał do nas list: Drodzy Bracia i Siostry. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób pozwala nam połączyć się duchowo. Dziś wspólnie obchodzimy uroczysty odpust ku czci Św. Jana Pawła II oraz przeżywamy Niedzielę Misyjną. Z tejże okazji piszę do Was z Togo, kraju w którym pracuję i w którym od 2 miesięcy narasta poważny konflikt polityczny. Niestety nie obyło się bez ofiar. Co tydzień w starciach ulicznych z wojskiem ginie wielu ludzi i wciąż nie wiadomo jakie będą dalsze konsekwencje tej sytuacji. Dlatego proszę Was o szczególną pamięć i modlitwę w intencji mieszkańców Togo, w intencji naszej parafii Św. Jana Pawła II w Awandjelo. Zapraszam wszystkich do złożenia (do skarbonek pod chórem) dowolnej ofiary za misyjny kalendarz, który będzie Wam przypominał o niezastąpionej roli misji w Chrystusowym Kościele oraz o jej potrzebach, które odczuwamy również tutaj na naszej misji w Awandjelo. Szczerze Wam, Drodzy Rodacy, dziękuję za każdy gest i modlitwę. Niech sam Bóg będzie Wam nagrodą. Ks. Łukasz Kobielus  – wasz misjonarz w Togo.
 3. W parafii przeżywamy odpust ku czci św. Jana Pawła II. Dziękujemy ks. Leszkowi Mirkowi za wygłoszone kazania.
 4. Wszyscy, którzy chcą dzisiaj zyskać odpust zupełny powinni w łasce uświęcającej przystąpić do Komunii św., nie mieć przywiązania do żadnego grzechu, odmówić modlitwy: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego Franciszka.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w intencji misji i misjonarzy codziennie o godz. 17.30.
 6. Jutro wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa; w sobotę święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła własnego i będziemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni.
 8. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z okazji Jubileuszu 250. rocznicy lokacji Andrychowa, którą odprawi ks. biskup Roman Pindel w kościele św. Macieja we wtorek 24 października  o godz. 12.00.  Pół godziny wcześniej młodzież zaprasza na inscenizację o historii Andrychowa.
 9. Przed uroczystością Wszystkich Świętych porządkując groby naszych bliskich zmarłych zachowajmy ostrożność przed cmentarnymi złodziejami. Przypominamy, że wszelka dewastacja grobów i cmentarza - miejsca poświęconego oraz kradzież czegokolwiek z grobów jest czynem świętokradczym.
 10. W zakrystii i w kancelarii przyjmowane są wypominki zmarłych, których pragniemy włączyć do modlitwy Kościoła. Tej modlitwy szczególnie potrzebują dusze w czyśćcu cierpiące.
 11. Przed kościołem młodzież rozprowadza znicze, z których pozyskany dochód przeznaczy na swoje rekolekcje.
 12. Rodziców dzieci z Oazy Dzieci Bożych oraz ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w sprawie wyjazdu wakacyjnego w sobotę 28 października o godzinie 10.00 w kościele.
 13. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady do Spraw Ekonomicznych odbędzie się w piątek 27 października o godz. 19.00 na plebanii.
 14. Odeszli do wieczności: śp. Ryszard Gajos, Maria Kosecka, Roman Pietrzak i Adolf Zbigniew Sosnowski, polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.