Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie

Msze Święte

  • w niedzielę: 6:30, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00
    (Lipiec i Sierpień: 6:30, 8:30, 10:00, 11:30, 20:00)
  • w święta zniesione: 6:30, 8:30, 16:30, 18:00
  • w tygodniu: 6:30, 7:00, 18:00
    (Adwent: 6:30, 18:00; Lipiec i Sierpień: 6:30, 18:00)

więcej informacji…

Aktualności

Soboty z Kerygmatem w Andrychowie - Miłość Boża

Soboty z Kerygmatem w Andrychowie - Miłość Boża 6 listopada 2018, 09:28

W sobotę trzeciego listopada rozpoczęliśmy w naszej parafii cykl katechez: Soboty z Kerygmatem w Andrychowie w którym to w każdą pierwszą sobotę miesiąca pochylać się będziemy nad kolejną częścią Kerygmatu – czyli głównymi założeniami i prawdami naszej wiary.

Pierwsze spotkanie, które poprowadził ksiądz Kamil Kuchejda, diecezjalny moderator diakonii ewangelizacji Ruchu Światło-Życie dotyczyło Bożej Miłości. W słowie skierowanym jeszcze podczas Mszy Świętej, ksiądz Kamil zadając jedno podstawowe pytanie starał się skłonić do refleksji wszystkich zebranych, a to pytanie brzmiało: Czy Twoje życie ma smak? Bo często jest tak – idąc tropem myśli autora – że wydaje nam się, że w naszym życiu wszystko jest w porządku, nic nadzwyczajnego się nie dzieje, a to życie jest po prostu mdłe i nie ma smaku. Tym smakiem naszego życia musi być na nowo odkryte orędzie Ewangelii, ten wspomniany wcześniej Kerygmat, w taki sposób, aby każdy z nas wiedział o co tak naprawdę w życiu chodzi.

Po Mszy Świętej zaproszony gość wygłosił dla tych, którzy zechcieli zostać w Kościele konferencje o Bożej Miłości, która opierała się na dwóch filarach. Po pierwsze uświadomienia sobie, że Bóg to osoba, a po drugie zrozumienia co to jest miłość – pojęcie bardzo okaleczone w dzisiejszym świecie. Nadrzędnym zadaniem przyjęcia Bożej Miłości jest uzmysłowienie sobie, że Bóg to osoba, bo rzecz, albo pojęcie kochać nie może. Dopiero, kiedy tę prawdę przyjmiemy możemy przejść do dalszej części, a więc miłości. W tym zagadnieniu pomóc może Ewangelia, która pisana jest, nie jako powieść historyczna, ale Słowa realnie skierowane do mnie. Czy czytałeś kiedyś Pismo Święte podkładając siebie pod wszystkich tych ludzi, których spotyka na drodze Jezus? Jeżeli nie, to spróbuj, bo każdy z nas ma coś z niewidomego, chromego, celnika czy grzesznika.

Po konferencji Grupa Muzyczna z naszej parafii poprowadziła krótkie uwielbienie, wyśpiewując Bogu miłość i prosząc, aby wszystkim obficie błogosławił.

Następne spotkanie z cyklu Soboty z Kerygmatem w Andrychowie już 1.12.2019r. Tematem będzie grzech.

Serdecznie zapraszamy.